Toptan Zeytinyağı

Toptan Zeytinyağı

Soğuk Sıkım Zeytin Yağı nedir ?

Soğuk sıkım zeytinyağı; zeytin bahçesinden erken hasat döneminde zeytinlerin dallarından toplanıp aynı gün içerisinde taş değirmenlerde çekirdekleri ile birlikte öğütülmesi ile üretilmektedir.

Soğuk sıkım yöntemi ile üretilen zeytinyağı ürünü, oldukça sağlıklı bir bitkisel yağ çeşididir. Çünkü soğuk sıkım yöntemi, zeytinde yer alan vitamin ve minerallerin korunmasını sağlayan bir üretim çeşididir. Soğuk sıkım zeytinyağı, zeytinlerin ekim ve kasım aylarında toprağa düşmeden toplanıp soğuk sıkım yöntemi ile yirmi yedi derece suda ezilmesi ile elde edilmektedir.

Bir zeytinyağının soğuk sıkım zeytinyağı sınıfına girebilmesi için üretim esnasında kullanılan suyun sıcaklığının en fazla yirmi yedi derece olması gerekmektedir. Yüksek ısı, zeytin yağının ham maddesi olan zeytinin içerdiği besin değerlerini ve hoş kokulu yapısını olumsuz etkilediğinden, düşük su sıcaklığında elde edilen zeytinyağlarının aromatik bileşenleri, vitamin ve mineral oranları diğer yöntemlerle kıyaslandığında çok daha yüksektir. Kısacası soğuk sıkma yönteminin diğer üretim biçimlerinden en büyük farkı, üretim sırasında üretimde kullanılan suyun sıcaklığının düşürülerek zeytinyağı üretimi yapılmasıdır.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Özellikleri : Soğuk sıkım ya da diğer adı ile soğuk sıkma zeytinyağı, zeytinyağının hammaddesi olan zeytin hamurunun düşük sıcaklıklardaki su ile işlenerek üretilen zeytinyağı çeşididir. Soğuk sıkım zeytinyağı ürünleri, özellikle son yıllarda yapılan araştırmalar ile sağlığa olan faydaları tekrar kanıtlanmış bitkisel yağ çeşitlerinden bir tanesidir.

Soğuk sıkım yöntemi ile üretilen zeytinyağı ürünleri, zeytinyağının ham maddesi olan zeytinin barındırdığı vitaminleri ve mineralleri büyük oranda kendi içerisinde barındırmaktadır. Sebebi ise erken hasat döneminde toplanan zeytinlerden yağ çıkarılırken sıcaklık uygulanmadığı için sıcaklığın olumsuz etkisi olan serbest yağ asitlerinin oluşumu engellenmiş oluyor. Soğuk sıkım yönteminde yine sıcaklık uygulanmadığından bu yöntem ile üretilen zeytinyağı ürünleri, aroma açısından diğer üretim şekilleri ile üretilen zeytinyağı ürünlerine göre daha lezzetli olmaktadır.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır ? : Zeytin meyvesinin içerdiği antioksidanların ve doğal meyve aromalarının zeytinyağında varlığının sürdürebilmesi için, zeytinlerin toplandıktan sonra, çok kısa süre içerisinde soğuk sıkım yöntemi ile sıkılması gerekir. Bu sayede hem sağlıklı hem de lezzetli bir zeytinyağı elde edilir. İyi bir soğuk sıkım zeytinyağını kokladığınızda, bunu hemen fark edersiniz. Çünkü ambalajın kapağını açtığınızda etrafa yayılan farklı meyve aromaları ile karışık nefis bir zeytin kokusu duyarsınız. Soğuk sıkım zeytinyağı ürününü tattığınızda ise içerdiği antioksidanlar sayesinde hoş bir yakıcı özelliğe sahiptir. Soğuk sıkım zeytinyağları, özellikle salata gibi ürünlerde soğuk kullanım için ideal bir bitkisel yağ çeşididir.

 

Hakiki Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nereden Alınır?

Farklı aroması ile salatalarınızın vazgeçilmez lezzeti olacak soğuk sıkım zeytinyağı ürünleri, en uygun toptan satış fiyatları ile Sevdin.net müşteri temsilcimiz ile görüşüp sipariş verebilirsiniz .  Soğuk sıkım zeytinyağı ürünlerini en ucuz satış fiyatları ile satın almak için aşağıda bulunan sipariş hattımızı arayabilirsiniz.

Toptan Zeytinyağı Hemen Sipariş ver : 0532 282 97 94 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir